OVAK kvalita vody a údržba vodovodní sítě

Pozadí hlavičky stránky
4:32 OVAK kvalita vody a údržba vodovodní sítě

Jsme v @DOV, abychom si předvedli zařízení, které slouží pro monitoring a analýzu při provádění odkalování vodovodní sítě.  

Zařízení se používá v OVAK v sezónu každodenně už 5 let a využilo se ve všech ostravských obvodech. Za tu dobu došlo i k mnoha inovacím na přístroji, který se stal důležitou součástí k udržení kvality vody na Ostravsku. 

Jaké jsou benefity pro Ostravany?

Vzhledem k tomu, že proplach vodovodní sítě je jedním ze základních pilířů údržby vodovodní sítě, může vhodná četnost a způsob proplachování zajistit snížení výskytu zákalových událostí na vodovodní síti např. při poruchách či jiných mimořádných odběrových špičkách, u kterých dochází k narušení hydraulických poměrů ve vodovodní síti, a tedy k rozvíření a vyplavení kalu, který se může dostat i do rozvodu spotřebitele.  

Čištění s užitím monitoringu umožňuje nastavit vhodné parametry čištění a provést zpětnou diagnostiku čištění za účelem nastavení vhodných intervalů čištění. Ostravanům tedy pomáhá k zajištění dodávky pitné vody o trvalé kvalitě a zároveň přispívá k prodloužení životnosti vodovodního potrubí.  

Proplachováním potrubí pečujeme o bezpečnost vody, zlepšujeme její kvalitu a správně pečujeme o rozvodný systém. 

Další videa z kategorie Poznej OVAK

Zobrazit vše

Kategorie Hledej pramen vody

Zobrazit vše

Kategorie Reportáže

Zobrazit vše