Moderní platební nástroje / On-line platba

Společnost Ostravské vodárny a kanalizace a.s. nabízí vedle klasických způsobů úhrad také moderní platební nástroje, kterými jsou QR kód a on-line platební brána. Tyto platební nástroje umožňují zákazníkům platit faktury za vodné a stočné pohodlně, bezpečně a jednoduše. Jak je používat, uvádíme dále.

Jak používat moderní platební nástroje?

QR kód

Platba na základě sejmutí QR kódu uvedeného na dokladu. Jde o speciální platební QR kód pro bankovní aplikace v chytrých telefonech. Nově mohou platbu QR kódem využít i zákazníci, kteří nemají chytrý telefon s bankovní aplikací prostřednictvím platbomatu nebo bankomatu. 

 

Pomocí QR kódu lze uhradit tyto doklady:

Postup platby pomocí QR kódu

Použití QR kódů

On-line platební brána

Platba na internetu s využitím platební brány, a to prostřednictvím platební karty nebo bankovního převodu (zákazník je přesměrován do internetového bankovnictví své banky, kde má předvyplněn příkaz k úhradě, který jen potvrdí). Zákazník musí mít aktivovanou platební kartu pro platby po internetu a pro bankovní převod musí mít aktivované internetové bankovnictví.

Pomocí on-line platební brány s předvyplněným příkazem lze uhradit tyto doklady:

Postup platby pomocí on-line platební brány přes:

Zákaznický účet (Zákaznický účet si lze aktivovat prostřednictvím našich webových stránek www.ovak.cz)

Registrovaný zákazník

Neregistrovaný zákazník

Platební link – při odeslání faktury ve formátu PDF na e-mail zákazníka nebo na webových stránkách společnosti www.ovak.cz

Citlivé údaje, které zákazníci zadávají do systému internetového bankovnictví, jsou chráněny platebními branami bank a nedostávají se do prostředí třetích stran. Zpracovatelé plateb vidí pouze informace o transakci, které jim banka s odeslanou transakcí sdělí.