OVAK a Olympijské parky v rámci projektu Free water zone

Lidé, kteří zavítali do Olympijského parku na Černé louce, se mohli kdykoliv osvěžit čerstvou kohoutkovou vodou. V horkých dnech navíc přišla vhod speciální vodní brána, která vyrábí z vody příjemnou vodní mlhu. To vše díky konceptu Free Water Zone, který do ostravského Olympijského parku dodala společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK).
 
 
„Lidé toto mokré osvěžení uvítali. V parku se sportovalo, lidé sem přišli strávit den aktivně. A nejlepším osvěžením byla čistá kohoutková voda, která je zdravá, a má příjemnou teplotu,“ uvedla Radka Vanková, tisková mluvčí společnosti OVAK s tím, že voda se podávala s odpovídajícím servisem. „Dovezli jsme speciální vodobar, který byl napojen přímo na vodovodní řad. Lidé od nás dostali nejčerstvější možnou vodu do čistého kelímku. A nic za ni neplatili.“  
 
V teplých dnech byla mokrým osvěžením "procházka" pod speciální vodní bránou, která z vody vytváří příjemnou vodní mlhu.
 
 
Při vyvíjení a plánování servisu Free Water Zones mysleli v OVAKu hlavně na to, aby se s vodou neplýtvalo. „Vodobar odebere ze sítě jen tu vodu, kterou lidé skutečně vypijí. Voda nikde zbytečně neodtéká. Vodní bránu tvoří speciální trysky, které ji přemění v příjemnou vodní mlhu. Brána funguje v rámci spotřeby vody velmi úsporně. Za celý den provozu jí proteče asi 1 m3. To je vzhledem k počtu lidí, které osvěží, zanedbatelné množství,“ dodala Radka Vanková. 
 
Vodobar i vodní brána byla v provozu během celé otvírací doby Olympijského parku na Černé louce.

Aktuálně z Olympijského parku:

21.8.2016 - Velký zájem byl v uplynulých horkých dnech o kohoutkovou vodu v ostravském Olympijském parku na Černé louce. Jeho návštěvníci vypili skoro 20 tis. kelímků s osvěžující tekutinou. Zdravou a čerstvou vodu z kohoutku si mohli dopřát díky konceptu Free Water Zone, který do parku dodala společnost Ostravské vodárny a kanalizace. Jeho součástí je i brána, která vodu přeměňuje v příjemnou vodní mlhu. Pro návštěvníky parku byla služba zdarma. 

Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Která událost je starší?

1)
vznik Československa

2)
vznik Baníku Ostrava

3)
první jímání vody v dnešní Úpravně vody Nová Ves