Vodní brána s vodobarem Ostravou

Vraťme se do léta, atmosféry letního festivalu. Teplota ve stínu přes 30 stupňů. Po hodinovém koncertu hledáte, jak a kde se osvěžit. Na mnoha akcích těžko řešitelný problém. Kapka čisté vody je v tyto chvíle doslova výhrou.

Dopřát lidem čistou a osvěžující vodu při všech letních i zimních aktivitách je cílem společnosti Ostravské vodárny akanalizace (OVAK). „Ze zkušenosti víme, jak člověka hlavně v parných dnech dokáže voda příjemně osvěžit. Proto jsme pro návštěvníky akcí vytvořili osvěžující servis v podobě unikátního vodobaru a vodní brány,“ představuje pomoc lidem v parných letních dnech Radka Vanková ze společnosti OVAK. Lidé se mohou napít čerstvé kohoutkové vody a zároveň se zchladit příjemnou vodní mlhou. Aby byla voda co nejčerstvější a měla příjemnou osvěžující teplotu, jsou obě zařízení napojena přímo na řad. „Letošní horké léto ukázalo, jak je náš osvěžující program na akcích potřebný. Lidé byli nadšeni, že si mohou dát kvalitní čistou s odpovídajícím servisem a zároveň se osvěžit u vodní brány. Pořadatelé akcí díky spolupráci s námi zvýšili komfort návštěvníků, což lidé ocení třeba tím, že se zase za rok vrátí,“ je přesvědčena Vanková. Při vyvíjení a plánování servisu na akce mysleli v OVAK hlavně na to, aby se s vodou neplýtvalo. „Vodobar odebere ze sítě jen tu vodu, kterou lidé skutečně vypijí. Voda nikde zbytečně neodtéká. Vodní bránu tvoří speciální trysky, které ji přemění v příjemnou vodní mlhu. Brána funguje velmi úsporně. Za celý den provozu jí proteče asi 1 m3. To je vzhledem k počtu lidí, které osvěží, zanedbatelné množství,“ dodává vedoucí oddělení vztahů s veřejností společnosti OVAK.

Děti hledají v soutěži pramen vody www.hledejpramenvody.cz

Osvěžující program není jedinou aktivitou OVAK, kterou tato společnost pomáhá zlepšovat život v Ostravě. Už tradičně společnost pořádá vzdělávací soutěž pro ostravské základní školy Hledej pramen , jíž se účastní tisíc dětí z několika desítek ostravských tříd. „Naše podpora Ostravě směřuje také do dalších oblastí. Jsme partnery významných akcí, které svým významem překračují hranice města i republiky. Mezi ně patří Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj, divadelní festival Dream Factory Ostrava nebo Svatováclavský hudební festival. Velký význam spatřujeme v projektech směřujících k aktivnímu trávení volného času obyvatel Ostravy, včetně dětí,“ vypočítává žena. „Podporujeme rovněž aktivity spojené s aktivním vyžitím jako například Bambifest, Colours of Ostrava, Akcičky smích.radost.odpočinek – pomoc dětem pro začlenění do běžného života po onkologické léčbě – nebo organizaci Čtyřlístek – centrum pro osoby se zdravotním postižením Ostrava,“ zmínila ještě Vanková. „Všude tam je hodně pohybu a s ním spojená poptávka po vodě a osvěžení, které rádi lidem poskytneme,“ podotkla Radka Vanková.