Kohoutková voda v Olympijském parku Ostrava

Lidé, kteří zavítají do Olympijského parku na Černé louce, se budou moci kdykoliv osvěžit čerstvou kohoutkovou vodou. V horkých dnech navíc přijde vhod speciální vodní brána, která vyrábí z vody příjemnou vodní mlhu. To vše díky konceptu Free Water Zone, který do ostravského Olympijského parku dodá společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK).
„Věřím, že lidé tuto službu přivítají. V parku se bude sportovat, lidé sem přijdou strávit den aktivně. A nejlepším osvěžením je čistá kohoutková voda, která je zdravá, má příjemnou teplotu,“ uvedla Radka Vanková, tisková mluvčí společnosti OVAK s tím, že voda se bude podávat s odpovídajícím servisem. „Dovezeme speciální vodobar, který je napojen přímo na vodovodní řad. Lidé od nás dostanou nejčerstvější možnou vodu do čistého kelímku. A nic za ni nebudou platit.“  
V případě horka lidé určitě uvítají i možnost projít pod speciální vodní bránou, která z vody vytváří příjemnou vodní mlhu.
Při vyvíjení a plánování servisu Free Water Zones mysleli v OVAKu hlavně na to, aby se s vodou neplýtvalo. „Vodobar odebere ze sítě jen tu vodu, kterou lidé skutečně vypijí. Voda nikde zbytečně neodtéká. Vodní bránu tvoří speciální trysky, které ji přemění v příjemnou vodní mlhu. Brána funguje v rámci spotřeby vody velmi úsporně. Za celý den provozu jí proteče asi 1 m3. To je vzhledem k počtu lidí, které osvěží, zanedbatelné množství,“ dodala Radka Vanková.
Vodobar i vodní brána budou v provozu během celé otvírací doby Olympijského parku na Černé louce.