OVAK získal cenu hejtmana za společenskou odpovědnost

Pozadí hlavičky stránky

5.4.2016 - Moravskoslezský hejtman Miroslav Novák předal ceny za společenskou odpovědnost za loňský rok.

Slavnostní vyhlášení soutěže se konalo v úterý 5.dubna 2016 v ostravském Clarion Congress hotelu. Do letošního sedmého ročníku soutěže, kterou vyhlásila Rada Moravskoslezského kraje spolu s Radou kvality ČR, se přihlásilo rekordních 70 uchazečů – firmy, obce a společnosti veřejného sektoru.

„Všem vítězům jsem předal ocenění v podobě plastiky s názvem Nositel. Je zhotovena z lité porcelánové hmoty na dřevěném podstavci, v limitované sérii ji vyrobil sochař Jan Šnéberger. Společenskou odpovědnost vnímám jako konání spravedlnosti ke všemu, všem, včetně sebe, kdy člověk vyváží všechny stránky svého konání a učiní něco navíc,“ řekl moravskoslezský hejtman Miroslav Novák.
V kategorii obcí s rozšířenou působností v soutěži o Cenu hejtmana kraje za společenskou odpovědnost za rok 2015 zvítězilo stejně jako v loňském roce město Kopřivnice, mezi ostatními obcemi si nejvyšší cenu odnesla obec Otice. Z firem do padesáti zaměstnanců obsadila první místo společnost Park Inn by Radisson Hotel Ostrava; (Orchard Hotel a.s.). V kategorii do 250 zaměstnanců zvítězila společnost Technické služby Opava s. r. o.Absolutním vítězem v kategorii firem nad 250 zaměstnanců se stala společnost Ostravské vodárny a kanalizace  a. s. V předloni nově zřízené kategorii „organizace veřejného sektoru“ získaly 1. místa spolek Družstvo NAPROTI (podkategorie do 50 zaměstnanců) aNemocnice ve Frýdku - Místku, p. o. (podkategorie nad 50 zaměstnanců).
 
Citace generálního ředitele společnosti OVAK Petra Konečného: 

Společenskou odpovědnost vnímáme v OVAKu jako přirozenou součást každodenního života společnosti. Tedy ne jako umělý projekt, kterým se firma pouze prezentuje před veřejností. Pravá společenská odpovědnost se musí prolínat celou firmou, od strategických rozhodnutí po jednání zaměstnanců v terénu. Jsem rád, že se nám to daří a pan hejtman naše výsledky ocenil jeho cenou. Velmi si ji vážíme.