Charitativní projekt Daruj duhu

Jménem Rainbow runu bychom Vám chtěli ze srdce poděkovat za spolupráci se společností OVAK, která každoročně přispívá peněžním darem v našem projektu Daruj duhu 2022 a tím pomáhá plnit sny. V letošním roce jsme do tohoto projektu vybrali Aničku a Valinku.

Valinka je 8letá holčička, která trpí vzácnou nemocí jménem spinální muskulární atrofie, která se projevuje postupným ochabováním svalstva celého těla. Kvůli toho se o Valinku starají 24 hodin denně její rodiče, jelikož sama nezvládne chodit, lozit ani sedět. Ke zlepšení zdravotního stavu jí pomáhají speciální intenzivní rehabilitace, bohužel však nehrazená z veřejného zdravotního pojištění. Valinka má milující rodiče a mladšího brášku, kteří ji dodávají sílu statečně bojovat a přes to všechno čím si prochází, ji bez úsměvu na tváři neuvidíte.

Jejím snem je se podívat k moři, hrát si v písku na pláži a vidět velké palmy.

Anička je 12letá holčička, která to od mala neměla jednoduché. Narodila se s dětskou mozkovou obrnou a těžkou vadou zraku. První prognózy říkaly, že by se neměla hýbat, neměla by vidět, a vlastně být jen celý život v posteli. Přístup Aničky a celé její rodiny je ale ukázkový, kdy se postavila všem prognózám a sžili jsme se s hendikepem natolik, že se ho snaží nevnímat. Zatím nenašli žádnou bariéru, kterou by se jim nepodařilo překonat. Dělají vše tak, jako kdyby žádný handicap neměla. Celá rodina miluje sport a přírodu, takže například společně lyžují, nebo sjíždí řeky. Dokonce hraje bocciu (paraolympijský sport) a často tráví čas na horách a v přírodě. Pravidelně jezdí do lázní, na Hipoterapii a nyní podstupuje ponory v hyperbarické komoře se skvělými výsledky. Zkrátka Anička i s celou rodinou žijí život naplno s úsměvem na tváři.

Jejím velkým snem je se jednou zajet podívat k moři a pořídit si elektrický vozíček ke svojí samostatnosti.

Díky OVAKU, jsme schopni jak Valince tak i Aničce jejích sny splnit a dát jim krásné vzpomínky, na které budou vzpomínat celý život.

Tým Akcičky s.r.o.