Revize kanalizačního potrubí pomocí SMART BRÝLÍ

Společnost OVAK patří dlouhodobě k průkopníkům využívání moderních technologií ve vodárenství. U některých z nich jsme byli dokonce první v ČR (Smart metering, Ice Pigging apod.)

Jejich využíváním nejde vždy jen o úsporu financí vedoucích k udržení nízké ceny vody, ale také o zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců společnosti a starost o jejich zdraví a bezpečí.  

Jsme společnost pracující s moderními technologiemi. Včera, 17.10.,  jsme představili naší novou technologii SMART BRÝLE pro asistovanou realitu.  


Smart brýle zvyšují bezpečnost práce při revizích podzemních objektů, zejména pak na kanalizační síti. Zařízení je použitelné také při jiných specifických činnostech souvisejících s provozováním kanalizační sítě.   

Toto zařízení je speciálním typem mikropočítače, dá se interpretovat jako tablet výhradně ovládaný hlasem. Zařízení je vybaveno mikrofony pro odrušení okolí a také kamerou pro pořizování fotografií a videosekvencí. Zařízení se připojuje na wifi síť, která je vytvořena právě průmyslovým routrem a speciální anténou.


Přínosy této smart technologie jsou:  

  • Minimalizace rizika spojeného se ztrátou vzájemné komunikace v podzemí.  
  • Automatické pořizování a archivace probíhající videokomunikace.
  • Možnost přímého řízení probíhajících prací a vzdálená pomoc v případě hrozícího nebezpečí.   
  • Zjednodušení pracovních postupů a jejich dokumentace (revize, kontroly atd.).
  • Snížení časové a finanční náročnosti servisních zásahů nebo oprav.

Novinky.cz byly u toho!

Podívejte se na reportáž na ČT Události z regionů

Aktuálně ze Studia 6