Ekologický projekt Hledej pramen vody 2024 získal záštitu primátora Ostravy

Letošní ročník vzdělávací soutěže Hledej pramen vody 2024 získal záštitu pana primátora statutárního města Ostrava, Mgr. Jana Dohnala.

U příležitosti březnového Světového dne vody pomyslně vyplouváme s naší společností Ostravské vodárny a kanalizace a.s. na další dobrodružnou vodní cestu pod názvem Hledej pramen vody. Tento osvětový projekt je určen ostravským žákům 4. a 5. tříd základních škol.  

Téma soutěže, hledání pramene vody, je zvoleno s ohledem na stále se zhoršující problémy s nedostatkem vody ve světě. Je důležité, abychom si byli vědomi výzvy, před kterou stojíme, a přijímali opatření k udržitelnému nakládání s vodními zdroji, řekla Ing. Radka Vanková, manažerka projektu. Registrované týmy mají jedinečnou příležitost objevovat a porozumět vodnímu koloběhu v okolí. Věříme, že tato aktivita nejenže posílí ekologické vědomí, ale také přispěje k lepšímu porozumění důležitosti vody pro naše každodenní životy. Kreativní týmy budou oceněny a jejich příspěvky budou prezentovány na našich veřejných profilech, aby inspirovaly ostatní školy k podobným iniciativám, dodala Vanková.


Registrace probíhá do 22.2. na webu soutěže www.hledejpramenvody.cz