Děti ostravských škol budou hledat pramen vody

Škola hrou je hlavní myšlenka soutěže „Hledej pramen vody“ pro děti 4. a 5. tříd základních

Škola hrou je hlavní myšlenka soutěže „Hledej pramen vody“ pro děti 4. a 5. tříd základních škol z Ostravska. Cílem soutěže je seznámit děti zábavnou formou s vodou a vytvoření adekvátního vztahu ke sloučenině, která je nezbytnou součástí všech živých organismů. 20. ročník soutěže byl zahájen v březnu tohoto roku a zúčastnilo se ho více než 750 dětí. Velké hradní finále soutěže pro nejlepších 25 týmů se koná v pátek 3.6.2022 na Slezskoostravském hradě.

 

 


Za každou třídu bude v projektu soutěžit 5-ti členné družstvo. Pro ostatní je připraveno zábavné dopoledne her a soutěží na téma „Hrátky s vodou.“ Na žáky čekají aktivity: Hrajeme si s vodou – profesor Einstein, ovládání malého kanalizačního vozu City Cycler, kabaretní představení a soutěže, nafukovací hrady, meandry řek, virtuální stánek Policie, ukázka požární techniky a.j. Výsledné pořadí soutěže určí celkový počet teoretické a praktické části.

 

 

 


„I když je naší hlavní náplní aktivit především starost o kvalitní vodu pro Ostravany, pochopili jsme, že je osvěta k problematice vody a jejího využití nezbytná. A nejlépe je právě působit u mladé generace, kde se dá očekávat, že osvojené znalosti a dovednosti použijí v následném životě a předají je i svému okolí,“ sdělil statutární ředitel OVAK Petr Konečný.

 

 

 


Prezentace tříd bude probíhat od 7.30 do 8:00. Předpokládaný závěr ve 12.00 hodin. Organizátorem soutěže je společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK), partnerem projektu je statutární město Ostrava.