7 statečných aneb Žijeme spolu

Každoročně nabízí OVAK v interním grantu „Žijeme spolu“ pomocnou finanční ruku na základě

Každoročně nabízí OVAK v interním grantu „Žijeme spolu“ pomocnou finanční ruku na základě pečlivě vybraných příběhů. Vycházejí z angažovanosti našich zaměstnanců v aktivitách, jejichž prostřednictvím můžeme podporovat kulturní a společenské dění statutárního města Ostravy, a plnit tak roli společensky zodpovědného zaměstnavatele.
Milí kolegové z OVAKu, děkujeme.
Bez solidarity se žádná společnost neobejde. Jsme rádi, že jsme se spolu s vámi, 7 statečnými, mohli stát spoluautory těchto 7 báječných příběhů.

Příběh 1

 

 


Pracovat v sociálních službách, na to musí mít člověk srdce na dlani. Mnoho pracovníků si v této sféře sáhne na pomyslné psychické i fyzické dno. Jak si podržet radost z práce a nevyhořet? Zásadní roli hrají pro zaměstnance z Péče srdcem školení. Naše finanční přispění na odborný seminář bylo proto přijato s nadšením a vděkem. Za laskavou péči o seniory a lidi se sníženou schopností samoobsluhy všem z Péče srdcem děkujeme.

 


Příběh 2
Když se spojí talent a pevná vůle, jde vyniknout ve všem, co si jeden zamane. Své o tom ví také ostravský cyklistický oddíl pod vedením trenéra Jiřího Sedláčka. Jiří vychovává a trénuje mladé cyklisty už od roku 1992. Klub navštěvují i děti zaměstnanců z OVAK, o to větší radost z jeho výsledků máme.

 

 

 


Příběh 3
Voda nás fascinuje. Její význam zaujal také čtenáře z Knihovny města Ostravy a zdejší zaměstnance. V měsíci srpnu zde uspořádali kreativní dílnu, ve které vytvářely děti pítka pro ptáky z hliněných květináčů. V září potom na ni navázala výtvarně-literární soutěž „Bez vody to nejde“ nejen pro malé, ale i pro velké čtenáře. Vzniklo v ní 80 krásných výtvorů, které jsou důkazem, že osvěta a vzdělávání může mít i zábavný rozměr.

 

 

 

Příběh 4
O moderní bojové sporty je mezi mladými stále velký zájem. Láká kluky i holky. Škole Taekwon-do ITF Ostrava přináší také tento neutuchající zájem rovněž úspěch v podobě získaných medailí. Ve sportovním boji juniorek nad 65 kg vybojovala zlato její členka Lucie Pravdová, dcera naší kolegyně z OVAK. Gratulujeme.

 

 

 

Příběh 5
Tenisový oddíl TJ Sokol Stará Bělá z darovaných finančních prostředků OVAK dovybavil své tenisové centrum pro děti a mládež multifunkční hrazdou. K čemu slouží? „Hrazdu využíváme k tréninku síly, která v tomto technickém a švihovém sportu hraje důležitou roli,“ říká za tenisový oddíl Jirka Priesol. Co my víme? Třeba o jeho mladých tenisových nadějích brzy uslyšíme!

 

 

 

Příběh 6
20 členů, 6 závodníků a jeden vrcholový triatlonista Elite. O kom je řeč? O Yogi cykling klubu. Že ve zdravém těle je zdravý duch, o tom ví své i náš kolega Dalibor Kawka, který s tímto týmem rád pravidelně šlape do pedálů. Zdraví a fit kondice jsou i u nás na prvním místě, proto jsme rádi tento klub podpořili v roce 2021 finančním grantem.

 

 

 

Příběh 7
Tábor pro mladé hasiče z SDH Krásného Pole proběhl letos také díky nám. Vůně párků, trénink odborných dovedností, čas s kamarády… Děti spolu zažily krásné chvíle. Mají na co vzpomínat. Jejich vyprávění a zážitky nás mile zahřály u srdce.