OVAK Den otevřených dveří 22.4.2023 - kapacita naplněna. Děkujeme!

U příležitosti Světového dne vody zveme všechny obyvatele Ostravy a okolí na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který se uskuteční v sobotu 22. dubna.  

Ukážeme vám nejen místa, kam se běžně nepodíváte, ale i práci našich odborníků a moderní techniku, kterou využívají. Uvidíte na vlastní oči, co to znamená pečovat o vodu a její čištění.  

 

Navštivte minimuzeum „Historie ostravského vodárenství - Babylon“, v areálu Úpravny vody Ostrava-Nová Ves (ÚV NV),  

nebo areál Ústřední čistírny odpadních vod Ostrava-Přívoz (ÚČOV).

Vstup je zdarma.

 

Na co se můžete těšit?

Minimuzeum „Historie ostravského vodárenství - Babylon, v areálu Úpravny vody Ostrava-Nová Ves (ÚV NV). Vodárenská expozice v srdci Ostravy vám nabídne zajímavou exkurzi do počátků zásobování města Ostravy pitnou vodou i do jeho nedávné historie.  

Tematické uspořádání muzea:  

Z bezpečnostních důvodů kapacita prohlídek minimuzea je výrazně omezena. Tato prohlídka není vhodná pro osoby pohybově hendikepované či osoby trpící závratí. Účastníci prohlídek procházejí provozními objekty se strmými schodišti. Prostor muzea není vytápěn, nezapomeňte na teplé oblečení.

Prohlídky minimuzea Babylon v areálu Úpravny vody Ostrava-Nová Ves budou probíhat 22.4. v 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hodin. Kapacita prohlídky 12 osob.

Adresa minimuzea BABYLON: Úpravna vody Ostrava-Nová Ves, 28. října 311, 709 00 Ostrava-Nová Ves     

 

Na Ústřední čistírně odpadních vod:

Prohlídky na Ústřední čistírně odpadních vod budou probíhat v 9:00, 11:00, 13:00 a v 15:00 hodin. Kapacita na prohlídku 30 osob.

Základní pravidla pro účastníky exkurzí

Při přihlášení je nutné vybrat požadovaný čas a uvést vždy jméno a příjmení účastníka, kontaktní e-mail pro potvrzení rezervace a počet osob, které se spolu s přihlašovaným prohlídky zúčastní.Kapacita prohlídek je omezena. V případě příchodu do provozů bez předchozí rezervace nebude prohlídka umožněna.

K prohlídce je nutné dostavit se minimálně 15 minut před jejím začátkem. Provozy není možné navštívit s dětmi mladšími 7 let. Děti od 7 do 15 let se mohou prohlídky zúčastnit pouze v doprovodu dospělé osoby, která za ně odpovídá. Doba prohlídky se odhaduje na cca 90 až 110 min., v případě prohlídky Ústřední čistírny odpadních vod cca 120 min. V rámci areálů není zajištěn bezbariérový přístup, vyžadujeme pevnou uzavřenou obuv (sandály či obuv na vysokých podpatcích jsou nevhodné). Domácí mazlíčky, prosíme, nechejte doma. V případě nepříznivého počasí si vezměte deštník či pláštěnku, podstatná část prohlídky probíhá venku. V areálech je striktně zakázáno kouření.

Na ÚČOV je možnost dopravy autobusem linky č. 33 a zastávka je cca 200 m od areálu, nebo tramvají č. 11 na konečnou zastávku Hlučínská a jít pěšky cca 2 km po Slovenské ulici. Autobusová doprava není o víkendu příliš častá, doporučujeme proto na ÚČOV přijet vlastním dopravním prostředkem. Parkování bude zajištěno na parkovištích před areály obou provozů. Návštěvníci souhlasí s případným pořízením dokumentárních fotografií z průběhu akce.

Adresa Ústřední čistírna odpadních vod: Oderská 44/1106, 702 00 Ostrava-Přívoz  

 

Prosíme zájemce, aby se předem přihlásili na prohlídky prostřednictvím rezervačního systému níže.
Přihlášením, potvrzuji souhlas se základními pravidly exkurzí. 

 

V případě, že jste se přihlásili a nebudete moci se prohlídky z jakéhokoliv důvodu zúčastnit, sdělte tuto skutečnost na níže uvedený kontakt. Můžete uvolnit místo dalšímu zájemci.  

Babylon: paní Alexandra Folwarczná – 597 475 604 (Po-Pá 7:00-15:00), e-mail: folwarczna.alexandra@ovak.cz

ÚČOV: paní Lubica Šimečková – 597 475 811 (Po-Pá 7:00-15:00), e-mail: simeckova.lubica@ovak.cz

Formulář rezervace prohlídky

Volná místa:
* - povinné položky