Festival Jeden svět Ostrava

Již po sedmnácté přivítáme letos v Ostravě festival Jeden svět. Jeden svět je dnes největším lidskoprávním filmovým festivalem na světě a jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí v rámci České republiky, Stejnou důležitost jako filmy mají pro Jeden svět debaty po projekcích, do kterých festival zapojuje filmaře, protagonisty, politiky, novináře, odbornou i laickou veřejnost. Festival Jeden svět má v Ostravě tradici již 15 let a velkou popularitu u ostravského publika dokládá každoročně vzrůstající návštěvností i zájmem diváků a divaček.
 
Letos budeme od 1. do 8. dubna hledat domov. Chceme upozornit na to, že lidský rozměr hledání domova je mnohem hlubší, než ukazuje současná hlučná veřejná debata o migrační vlně v Evropě. Chceme na festivalu jít pod povrch tématu a zaměřit svou pozornost na aspekty, na které se ve veřejné debatě zapomíná. Na lidský rozměr ztráty domova, na pocity ztráty jistot, bezpečí, střechy nad hlavou, které se odehrávají po celém světě dnes a denně.
 
Mezi partnery festivalu v Ostravě patří také Ostravské vodárny a kanalizace a.s., kterým velmi děkujeme za jejich podporu!
 
Kristýna Konczyna
koordinátor festivalu
Hlášení stavu vodoměruZměna výše zálohyZákaznický účetChytré měření

Kamarádka voda

Test balených vod a pitné vody z kohoutkuZajímavosti

Co měří více kilometrů?

1)
české dálnice

2)
síť vodovodního potrubí v Ostravě

3)
síť kanalizačního potrubí v Ostravě